Zastanawiasz się co studiować? Masz zdolności artystyczne, a może ukończyłeś szkołę plastyczną? Tak czy siak warto spróbować!

Zastanawiasz się co studiować? Masz zdolności artystyczne, a może ukończyłeś szkołę plastyczną? Tak czy siak warto spróbować!

Ukończyłeś właśnie szkołę średnią. Twoje życie nabiera rozpędu, a jednak nie zdecydowałeś się jeszcze jaki obrać dla niego kierunek. Żadna z rad osób z twojego otoczenia nie rezonuje z twoimi marzeniami, bo czujesz, że twoja dusza aż rwie żeby się wyrazić. 

A ty malujesz ukradkiem do szuflady gdy nikt nie widzi, albo ukończyłeś szkołę o profilu plastycznym?

Może zainteresuje cię oferta studiów artystycznych, którą proponuje wiele miast w Polsce. 

W zależności od miejsca zamieszkania, masz możliwość by wybrać odpowiednią dla siebie odległość, i to czy chciałbyś dojeżdżać na uczelnię lub zamieszkać w większym niż do tej pory mieście.

Jednym z miast w którym możesz rozwijać swoje artystyczne zdolności jest Kraków z historyczną Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, który rozsławił ją w owych czasach, dbał o nią i dlatego stał się jej patronem. Jak wielu innych dzisiaj dobrze znanych artystów w Polsce i na świecie, dla których uniwersytet był Alma Mater. 

Co ciekawe, uczelnia dla ciebie również może stać się miejscem gdzie zapragniesz rozwijać swoje zdolności artystyczne i pozwoli stawać się częścią w środowisku ludzi sztuki. Specyficzny klimat miejsca oraz zaangażowanie osób tam pracujących, pomogą ci by jednocześnie zachować swoją indywidualność i ją pielęgnować.

Do wyboru masz kilka kierunków, w zależności od tego co cię interesuje i do jakiej formy wyrażania się masz największy pociąg artystyczny.

Między innymi malarstwo, rzeźba, grafika, scenografia, restauracja dzieł sztuki w formie stacjonarnej oraz architektrua wnętrz, stacjonarnie i niestacjonarnie. Na każdym z tych kierunków masz możliwości by rozwinąć swoje zdolności, jednak na każdym z nich otrzymujesz konkretną wiedzę z naciskiem na określoną tematykę. Warto więc sprawdzić, przed podjęciem decyzji o wyborze kierunku odpowiedniego dla siebie, ofertę jaką dysponuje Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Wszystkie informacje na temat oferty są przedstawione oczywiście na stronie internetowej, co możesz sprawdzić szybko i od razu wydrukować sobie materiały, które cię interesują. 

Pamiętaj, że wszystko zależy od ciebie i twojego wyboru, w jaki sposób pokierujesz swoją edukacją, jednak jeśli już teraz czujesz się artystą, to nie trać czasu, i zadbaj o swoje marzenia o wielkiej karierze w tym zakresie. 

Świat ma dla ciebie mnóstwo niespodzianek, jednak to ty podejmujesz najważniejsze decyzje, decydując się na działanie i otwierając się na wszystkie prezenty!