Jak nauczyć się języka angielskiego?

Jak nauczyć się języka angielskiego?

Nauka języków w szkołach nie jest na najwyższym poziomie. Przez to wielu z nas szuka sposobów na naukę języka angielskiego. Angielski to język, dzięki któremu można porozumieć się praktycznie wszędzie. Zatem warto nauczyć się komunikować w języku angielskim. Przyda się to nie tylko w życiu codziennym, ale również w czasie wakacyjnych wyjazdów. W internecie znaleźć możemy wiele sposobów nauki języków obcych, jednak nie wszystkie są odpowiednie. 

Jak nauczyć się języka angielskiego?

Przede wszystkim, aby nauczyć się angielskiego musimy tego chcieć. Bez chęci do nauki, a także ze złym nastawieniem nic nie osiągniemy. Początkowo może być ciężko, jednak z czasem opanujemy podstawy i będziemy uczyć się nowych rzeczy. Uczmy się przede wszystkim słówek, które przydadzą nam się w życiu codziennym bądź w pracy. W nauce słówek pomocne mogą być fiszki bądź aplikacje na telefon. Aplikacja pozwala nam uczyć się nowych słówek, a także powtarzać te już poznane. Dzięki czemu utrwalamy angielskie słownictwo. Możemy także zapisywać słówka na kartce. Najlepiej pisać w jednej kolumnie angielskie słowo, w drugiej wymowę, a w trzeciej tłumaczenie. Pamiętajmy również, żeby mówić słówka na głos. Tylko wtedy będziemy wiedzieć czy dobrze je wymawiamy. Jeśli nie wiemy jak wymówić dane słowo, możemy wspomóc się internetem. Ucząc się słówek warto wymyślać jakieś zdania z nimi. W ten sposób lepiej zapamiętamy nowe słówka. 

Gramatyka jest ważna, aby móc sprawnie się komunikować. Jednak w szkołach uczą nas zdecydowanie za dużo gramatyki. Do komunikacji niezbędne są trzy czasy, czyli teraźniejszy, przyszły i przeszły. Nauczmy się tworzyć zdania w tych czasach, a z łatwością dogadamy się z obcokrajowcem. Wszystkie inne czasu tylko komplikują sprawę. Kiedy poznamy słownictwo i nauczymy się formułować zdania, warto zacząć mówić po angielsku. Ustawmy stoper w telefonie na 10-15 minut i w tym czasie mówmy tylko po angielsku. Powinniśmy zarówno mówić, jak i myśleć w języku angielskim. Możemy także przez kilka minut mówić po angielsku, po czym kolejne kilka minut po polsku. Takie ćwiczenie pozwoli nam na łatwiejsze przestawienie się na inny język. Dzięki czemu kiedy będziemy musieli komunikować się w języku angielskim będzie to dla nas znacznie łatwiejsze.

Wyjazd za granicę to dobry sposób na sprawdzenie swoich umiejętności językowych. Warto wybrać się do kraju, w którym dominuje język angielski. Nie powinniśmy się bać rozmowy z innymi.  Często strach przed tym paraliżuje nas do tego stopnia, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć żadnego słowa. Najczęściej boimy się tego, że zapomnimy jakiegoś słowa bądź źle coś wypowiemy. Obcokrajowiec z pewnością rozpozna po akcencie, że angielski nie jest językiem, którym posługujemy się na co dzień. Z reguły osoby z krajów anglojęzycznych doceniają to, że uczymy się ich języka i z chęcią udzielą nam porad, jeśli coś źle powiemy.