5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz uczyć się języka angielskiego

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz uczyć się języka angielskiego

Nauka języków obcych to obecnie szansa, która otwiera wiele możliwości. Szczególnie jeżeli chodzi o karierę zawodową. Niemniej trzeba podkreślić, że nauka między innymi języka angielskiego to jedna z tych czynności, które wymagają systematycznej pracy i ogromnej motywacji. Powszechnie mówi się, że aby doskonale władać angielskim i być posiadaczem certyfikatu C1 potrzebne jest około 1200 godzin nauki. To pozwala na niezależność językową. Jest to bardzo długi okres czasu, dlatego też często odstrasza zdecydowaną większość ludzi. Jednak czy da się nauczyć języka angielskiego szybciej? Oto 5 cennych wskazówek, które pozwolą to zrobić!

Po pierwsze – wyznacz sobie cele

Podejście do nauki języka angielskiego na zasadzie wyznaczenia sobie realistycznych celów to najlepsza metoda. Nie tylko pozwala na osiągnięcie odpowiedniej motywacji, ale w późniejszym etapie realistycznie postawione cele nie będą demotywowały, szczególnie kiedy nauka będzie szła gorzej.

Po drugie – wybierz odpowiednie metody i narzędzia

To, w jaki sposób będziesz uczył się angielskiego, w dużej mierze rzutowało będzie na efekty. Dlatego w zależności od wcześniej ustalonego celu, warto dobrać wyłącznie takie metody i techniki nauki, które w sposób szybki i zdecydowany będą nas zbliżały do osiągnięcia postawionego celu.

Po trzecie – ustal potrzebny zakres słownictwa

Bez tego ani rusz. Jednak rzucanie się od razu na głęboką wodę, zazwyczaj kończy się szybkim zniechęceniem i przerwaniem nauki. Dlatego najlepszą opcją jest wybór takiego słownictwa, które rzeczywiście będzie dla nas najważniejsze.

Po czwarte – poznaj język, który tak Cię zainteresował

Przed nauką konkretnego języka obcego, warto zapoznać się z jego klimatem, kulturą i tradycjami. Ten zabieg nie tylko pomoże lepiej zrozumieć język, ale również zwiększy motywację do nauki.

Po piąte – oglądają bajki i seriale z obcojęzycznymi napisami

Oglądanie seriali z angielskimi napisami wspomaga poznanie języka. Z czasem rozwija szerokie umiejętności budowania zdań i zrozumienia różnych zwrotów. Ponadto zapoznawanie się z akcentem to doskonale uzupełnienie, szczególnie na końcu drogi, kiedy potrafimy płynnie mówić po angielsku.

1 thoughts on “5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz uczyć się języka angielskiego

  1. Dodałabym 6 punkt, żeby znaleźć native speakera, z którym można konwersować o wszystkim

Comments are closed.